تفاوت هاست ایران و خارج
در چند سال گذشته بنا بر دلایل مختلف، ارگان ها ، سازمان ها و شرکت های دولتی موظف شدند که سایت های خود را از سرویس دهندگان خارجی به میزبانان داخلی هاستینگ انتقال دهند. اما این دو سرویس چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

طی سالیان گذشته به دلیل ایجاد تحریم ها و محدودیت های گوناگون برای کاربران و شرکت های ایرانی و مشکلات و اختلالاتی که در اینترنت کشور پیش آمد، چند بار مشاهده شد که سایت هایی که در خارج از ایران و به خصوص آمریکا میزبانی می‌شدند، با مشکلاتی مواجه می شدند یا اینکه در چند مورد یکباره سایت غیرفعال می شد که ناشی از تحریم های آن کشور بر علیه ایران بود. بنابراین یکی از محاسن سرور های ایران ( که بر روی دیتاسنتر های ایرانی قرار دارند ) عدم وجود مشکلاتی از این دست است. اما نکته مهم تر در مورد هاستینگ های ایران این است که وقتی که شما آدرس وب سایتی را که در آمریکا واقع است وارد مرورگر خود می کنید، مسیری که طی می شود تا به دیتاسنتر برسد و به مرورگر بازگشت داده شده و برای شما نمایش داده شود ( Nodes ) بیشتر از مسیری است که شما برای دیدن یک سایت در هاست ( دیتاسنتر ) ایران طی می کنید و این مورد در سرعت لود شدن سایت شما موثر خواهد بود. مساله دیگری که در این مورد می توان در نظر گرفت این است که اگر بازدید کنندگان سایت شما بیشتر از ایران هستند و سایت شما کارایی محسوسی برای کاربران خارج از کشور ندارد، شما می توانید از هاست ایران استفاده کنید.
با توجه به این موضوع ، در طی چند سال اخیر شاهد افزایش تعداد دیتاسنتر ها در کشور هستیم ؛ از برترین و با کیفیت ترین دیتاسنتر های فعلی داخل کشور ، میتوان به پارس آنلاین ، آسیاتک و تبیان اشاره کرد


مجموعه میزبانی اذین هاست طی تصمیماتی نظر به ارائه هاست دایرکت ادمین ایران با دیتاسنتر پارس انلاین نمود که طی چند روز آینده در سایت قرار داده خواهد شد
کسانی که هم اکنون مایل به استفاده و خرید هاست لینوکس ایران هستند می توانند با مراجعه به یوزرنیم های زیر نسبت به خرید اقدام نمایند :
bale : @no_457
telegram : o_457
موفق و موید باشید
 


Tuesday, June 5, 2018

« برگشت